Gdy rząd zmienił prawo i zobowiązał zarządców niedużych kiosków do zakupienia kas fiskalnych, to wielu ekspedientów zastanawiało się, jak szybko obsłużyć klientów spieszących się na autobus – w końcu każdej osobie kupującej w pośpiechu magazyn należy wydrukować i dać paragon. Polacy z reguły nie biorą paragonów, zatem ów problem praktycznie sam się rozwiązał. Jednak osoba pracująca w kiosku musi mieć o wiele większą wiedzę, daleko wykraczającą poza, tak czy owak, w miarę łatwą umiejętność obsługi kasy.

sklep
Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy handlowiec przed podjęciem pracy powinien zaliczyć odpowiedni kurs, aby uaktualnić swoją wiedzę bądź zdobyć kompletnie nowe kwalifikacje. Pani zatrudniona w kiosku musi oczywiście umieć obsłużyć terminal (zobacz terminal Wrocław) doładowań telefonicznych, jak również znać chociażby podstawowe zasady przeprowadzania inwentaryzacji. Dodatkowo idealny handlowiec jest w stanie uzupełnić druk faktury vat oraz wystawić rachunek. Nawet jeżeli w kiosku takie kompetencje nie są potrzebne, to dzięki wiedzy teoretycznej można bez trudu wychwycić ewentualne błędy w fakturach otrzymanych od np.

Chcesz zgłębić swoją wiedzę na temat opisany w tym poście? Więc namawiamy – kliknij odnośnik (http://www.waliduda.pl/) i przeglądaj kolejne inspirujące wiadomości.

dostawców.

W kioskach kupujemy niewielkie przedmioty, więc wystarcza nam zwykły paragon, a prawie zawsze i on, jak już wspomnieliśmy, jest niepotrzebny. Jednak każdy handlowiec ma czuć się zobowiązany do poznania reguł, które obowiązują w handlu i są ujęte w ustawach. O ile sprawa wystawiania paragonów jest raczej dostatecznie jasna, o tyle faktura na podstawie paragonu może stać się przyczyną zakłopotania mniej wykwalifikowanej ekspedientki, nawet jeśli wystawienie takiego dokumentu wykracza poza jej kompetencje. A o wydrukowanie faktury może w końcu poprosić pani po czterdziestce, która zakupiła doładowanie do prywatnej komórki.

Paragon fiskalny
Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Kto chce pracować jako sprzedawca w osiedlowym kiosku, ten powinien jeszcze na etapie rekrutacji wyróżnić się bogatą wiedzą, zarówno z obszaru finansów, jak i szeroko pojętego handlu. Jeżeli kandydatka bardzo dobrze wie, kiedy przysługuje ulga na kasę fiskalną (więcej na stronie) lub jest w stanie precyzyjnie opisać proces reklamacji produktów i sytuacje, w których nabywca może starać się o wymianę określonego artykułu, to ma rzecz jasna o wiele większe szanse niż mniej doświadczona konkurentka. A w dzisiejszych czasach dobrze wyszkolony sprzedawca jest niczym skarb, bo w pewnym sensie od jego umiejętności jest uzależniona wysokość zysków.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved