Na ogół w liberalnej gospodarce za jedną z podstawowych zasad uważa się dewizę „im mniej inspekcji państwa w gospodarce tym lepiej”. Uwolnienie gospodarki od wpływu Państwa było jednym z najistotniejszych wyzwań jakie stały przed naszym krajem w ciągu ostatnich 25 lat. Podobne zadanie nie należy do najłatwiejszych z paru przyczyn, część z nich jest skomplikowana, jest ogromna liczba regulacji jakie trzeba było przekształcić, lub dostosować do nowych potrzeb ekonomicznych.

księgowa

Źródło: pixabay.com
Jednakże jak się okazało jednym z najtrudniejszych kłopotów jaki zostanie do pokonania będzie zmiana przyzwyczajeń osób Bardzo dobrze kłopot ów widać w wypadku procesu ułatwiania dostępu do pewnej grupy zawodów, tak zwanych zawodów zaufania publicznego (dla przykładu jurystów, księgowych). Dotychczas aby wykonywać wyszczególnione zawody a także wiele innych niezbędne było poza odpowiednim wykształceniem spełnienie ponadplanowych kryteriów jak tj. certyfikaty jak też dodatkowe egzaminy przed komisjami państwowymi. Na przykład deregulacja zawodu księgowego uwolni absolwentów studiów ekonomicznych od wymogu posiadania specjalistycznego certyfikatu przy realizowaniu prostych działań księgowych. Deregulacja zawodu księgowego powinna uprościć dostęp do tego rodzaju usług (jak założyć firmę).

księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W zamyśle twórców ustawy takie działanie ma być z jednej strony metodą na zatrudnienie rzeszy wychowanków uczelni ekonomicznych, z drugiej zaś strony ma to być jeden ze sposobów zagwarantowania przyszłym biznesmenom prostszego dojścia do podstawowej usługi którą jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Zapewne ma to wpływ na większą skłonność do zakładania własnego biznesu. Naturalnie to samo dotyczy absolwenta uczelni ekonomicznych. Wystarczy że absolwent takiego kierunku odpowie sobie na pytanie: jak założyć firmę. Po dopełnieniu standardowych wymogów dla nowego biznesu księgowy może trudnić się doradztwem podatkowym – Deregulacja zawodu księgowego w dłuższej perspektywie czasowej powinna spowodować spadek cen usług tego rodzaju jak też większą konkurencję a to zawsze dobre jest dla konsumentów.

Ruszaj do meritum i przeczytaj na stronie (https://cukier-krolewski.pl/przepisy/nalewka-swiateczna/) na przedstawiany wątek na odmiennych stronach – z pewnością Cię wciągną totalnie. Sprawdź to koniecznie.

Z uwagi na prawo wspólnotowe ponadprzeciętną popularnością cieszą się przedsiębiorstwa oferujące usługę tax free zatem między innymi rozliczanie oraz zwrot podatku dla pracujących za granicą. Identycznie popularną usługą którą może oferować księgowy bez państwowych egzaminów jest rozliczanie VAT-u. Uproszczenia te to dopiero początek, przedsiębiorcy od dawna oczekują na przepisy zapewniające szybką rejestrację przedsiębiorstwa.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved