Kolejny koniec roku oznacza przygotowywanie przez firmy deklaracji podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok ujrzą teraz światło dzienne w postaci kolumn i wierszy liczb w formularzu PIT. Jakie kroki należy poczynić przy regulacji zaległości finansowych? Czy są przeliczniki mówiące o tym ile wynoszą nasze zobowiązania- odsetki od zaległości ZUS? Kiedy opłaca się korzystanie z podatku liniowego?

Każdy pracujący na umowie o pracę odprowadza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosowne składki. Obowiązuje nas zestawianie w deklaracjach m.in. wysokości składek na ubezpieczenie społeczne czy składki do OFE (więcej na ).

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam fakturowania inne informacje na prezentowany wątek, które będą nie mniej absorbujące.

Instytucja co roku ustala stawki za niedopłaty – przy składkach społecznych wynoszą one 8 % w skali roku, przy OFE wynoszą one 4,51 % na rok. Cyfry te zmieniają się w ciągu lat – aktualne podejrzymy na centrali urzędu. ZUS przedstawia także stawkę za odsetki ustawowe – kiedy nie zapłaciliśmy za usługi lub produkty temu komu je zlecaliśmy. W bieżącym roku odsetki za zwłokę w spłacie wynoszą 13 % w skali rocznych zleceń. Obowiązujące nie tylko dłużników stawki i formularze widać na stronach US – to kolejna instytucja z którą winniśmy się rozliczać. Obserwując właściwość urzędów skarbowych w większym mieście, z większą ilością placówek, należy w wyszukiwarce wpisać adres i wyskoczy najbliższy urząd.

Kalkulator i pieniądze
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Obok dostępne powinny być zapewne najświeższe aktualności o podatkach, a także informacje o zwolnieniach z podatku itp.
Następnym zagadnieniem wartym poruszenia przy rozliczeniach jest kwestia podatku liniowego. Sprawa wydaje się prosta, gdyż podatek liniowy zasady ma proste: zdecydowanie opłaca się bogatszym Polakom.wejdź do serwisu oznakowanie poziome magazynu oznakowanie poziome magazynuBiznesmeni, którzy zarabiają rocznie ponad 85 tysięcy złotych z działalności pozarolniczej łapią się na tzw. drugi próg podatkowy wynoszący 32 %. Pod tym progiem obowiązuje stawka 18 %.

Podstawą podatku jest różnica pomiędzy przychodami, a kosztem ich uzyskania. Przekroczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych bywa bardziej skomplikowane także dlatego, że przedsiębiorcy nie wykorzystają z taryf na internet, dzieci, ani nie rozliczą się wspólnie z małżonkiem. Opodatkowanie liniowe rodzi również konieczność spisania kolejnej deklaracji podatkowej – na formularzu PIT-36L.
Czytaj też
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved