Utrzymywanie udanej relacji z klientem to dla firmy długi i trudny proces. Działania stosowane przez przedsiębiorstwa do zintensyfikowania sprzedaży, rozciągnięte w czasie nie dałaby pożądanych efektów. Strategicznym celem jest stworzenie udanych i odpornych na rynkowe chwyty relacji klient-firma.

lojalność
Autor: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu przedsiębiorstwa aktywnie wdrażają w swe działania programy lojalnościowe. Znawcy od marketingu wcielają „w życie” firmy szereg badań mających podtrzymać i utrwalić relację ze stałym klientem. Rzetelna analiza środowiska, sondowanie i pytanie o rzeczywiste potrzeby klientów oraz każde niedoskonałości służą temu, by firma dalej mogła czerpać zyski i zaspakajać potrzeby klientów.

Strategie motywacyjne to mieszanka chwytów doraźnie marketingowych (reklama, viral marketing, promocja) z tymi rozłożonymi w czasie. Te ostatnie bazują na zarządzaniu, ale wykorzystują przy tym dwukierunkową komunikację. Przy intensywnej wsparcie sprzedaży panuje zaś jednokierunkowy przekaz – łap okazję! chwytaj to! jedyna taka okazja! itp. Kwestia komunikacji wymaga więcej poświęcenia – nie tylko pieniędzy, ale i czasu, zdrowia.

Efekty też przychodzą później. Postawienie na specjalistyczne kursy (korepetycje z niemieckiego w białymstoku) z certyfikatem – a jest ich mnóstwo w sieci – nie musi się zwrócić, a już na pewno nie od razu. Kluczowym błędem „motywacyjnego” inwestora jest oczekiwanie natychmiastowych zysków i uznania klientów za zdobytych. To drugie buduje się latami i nie kończy się na
lojalność
Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

jednej kampanii lojalnościowej. Dużo zależy od motywowania się wewnątrz – poddanie się na początku drogi albo przy następnych niepowodzeniach nie pozwoli na wyciągnięcie wniosków, a kondycja firmy pozostanie taka sama jak nie słabsza.

Motywacyjne programy oznaczają pragmatyczne wizjonerstwo. Prezes firmy, rozpoczynającej strategiczny program motywacyjny, musi zdawać sobie sprawę jak długo i jakie środki program będzie obejmował. Cała kadra, nieważne czy sklepu, czy ochroniarskiej itp. dostaje swoiste instrukcje.
Sukcesu nie zbuduje się na sztucznym przekonaniu pracowników, że ich usługi, produkty są dobre, a ty musisz je rekomendować i chwalić.

Zaciekawiły Cię zagadnienia, które właśnie przeczytałeś w powyższym artykule? Jeśli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę u źródła (https://smartvest.pl/), a uznasz, że wszelkie dane są wiarygodne.

Sukces firmy na zewnątrz jest ściśle powiązany z udanymi relacjami wewnątrz.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved