Każda osoba, która rozpoczyna swoją pierwszą pracę, powinna zastanowić się nad kontem bankowym. To na nie będzie przelewane otrzymywane wynagrodzenie. Niektórzy posiadają rachunki bankowe na studiach, ale później zamykają je, ponieważ razem z zakończeniem nauki zwiększają się opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy zatrudnienie, trudno jest obejść się bez konta, toteż dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać stosowną ofertę.

konto w banku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe musi nas kosztować jak najmniej. Najlepsze są naturalnie bezpłatne rachunki, jeżeli na przykład każdego miesiąca zrobimy zakupy kartą na zatwierdzoną kwotę. Z czym z reguły powiązane są opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów lub z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient powinien zweryfikować oferty kilku banków, aby mieć rozeznanie, która z nich jest dla niego wyjątkowo dogodna.

Po drugie we współczesnych czasach, kiedy Internet rządzi naszym życiem, musimy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (zobacz ofertę smartvest), aby w każdym momencie móc zweryfikować jego stan albo wykonać szybki przelew internetowe. Niezmiernie popularne są także aplikacje mobilne, zapewniające możliwość płatności za pomocą telefonu komórkowego i naturalnie bieżącej obsługi rachunku.

Aby odszukać ciekawe treści w internecie, to najpierw kliknij w link znajdujący się tutaj i przejdź dalej (http://reling.pl/pl/c/Kosze-do-segregacji-smieci/53) – na pewno nie pożałujesz.

Kolejnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na swoim rachunku, co nie jest opcją gwarantowaną przez każdy bank. Chociaż niektóre instytucje bankowe oprocentowują rachunki – cenione biuro rachunkowe Wrocław Fabryczna – bankowe swoich klientów, to tak naprawdę są to niewielkie sumy, które ciężko jest dostrzec. Znacznie bardziej korzystny jest tak zwany cashback, czyli zwrot części wydatków związanych z zakupami z użyciem karty debetowej. Czasami można również liczyć na ciekawe prezenty, więc dobrze jest być na bieżąco z propozycjami i założyć konto w momencie, gdy będziemy mogli zdobyć w zamian aparat czy tablet.

Co zrobić, jeżeli już masz konto bankowe (szczegóły oferty), ale chciałbyś przenieść się do konkurencyjnego banku? Wystarczy uzupełnić formularz w nowej placówce, w jakiej chcemy mieć rachunek. Ominą nas wszystkie formalności, gdyż zajmie się nimi nasz nowy bank – razem z poinformowaniem urzędów czy twojego szefa. Nie zapominaj, by wyznaczyć wszystkie osoby i instytucje, jakie powinny zostać powiadomione o tym fakcie, a unikniesz niepotrzebnych kłopotów. Polecamy też

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved