Prawda jest tak, że w dzisiejszych czasach każdy może założyć przedsiębiorstwo. Nie jest to bardzo skomplikowane zadanie, ale wiele osób nadal posiada sporo obaw. Czemu? Bo często brak im kogoś, kto krok po kroku poprowadziłby ich przez każdą zawiłość zakładania swojej działalności. Jednak to jedynie nasze obawy, bo istnieje wiele instrukcji w stylu jak założyć firmę krok po kroku. Najważniejsze to chcieć i zacząć, później jakoś się potoczy.

Rozmowy biznesowe

Autor: Baltic Development Forum
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne jest, że nie każdy nadaje się do tego by mieć firmę, ale to już temat na całkiem inną dyskusję, bo na pewno każdy firmę może założyć . Później dochodzi zatrudnianie pracowników i dochodzi zastanawianie się, w jaki sposób porozwiązywać wszystko z ważnymi państwowymi instytucjami. Bo jak można się domyślić potrzebne jest zgłoszenie pracownika do zus.

Tak naprawdę nie trzeba wiedzieć, w którym momencie i w jaki sposób to zrobić, bo jedyne co musimy to przejść się do ZUS-u i tam otrzymamy wszelkiego rodzaju potrzebne wiadomości.

Zaintrygował Cię ten tekst? Cieszymy się. Pewnie zechcesz również przeczytać kolejne ciekawe informacje? Musisz tylko kliknąć na hiperłącze do witryny (http://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-samochodow-specjalnych/) i gotowe.

Poza tym, jeśli posiadamy dużo więcej wątpliwości to można również zgłosić się do prawnika, który wytłumaczy nam, co i jak trzeba robić w jakiej kolejności, by po czasie nie było trzeba płacić jakiś kar.

Macierzyński urlop a własna firma Kobiety często boją się, że ciąża przekreśli ich karierę. Ale dziś nie jest to wcale tak oczywiste, bo da się dalej kontynuować swoje zawodowe życie, a urlop macierzyński to po prostu czas dla dziecka. W trakcie urlopu można starać się o zasiłek (zobacz przedmiot prawa autorskiego) macierzyński a działalność gospodarcza. A jeśli posiadamy własną działalność gospodarczą to trzeba wziąć pod uwagę to, że powinnyśmy podczas urlopu macierzyńskiego opłacać składkę chorobową.

Jest ona w odpowiedni sposób obliczana. Oczywiście nie obejdzie się bez wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z ogarniętymi papierami i z aktem urodzenia dziecka, do tego jeszcze musimy napisać podanie o zasiłek na urlopie macierzyńskim. Po złożeniu wszystkich dokumentów można liczyć na to, że dostaniemy zasiłek. Nie możemy sobie odpuszczać złożenia dokumentów.

Bo części kobiet wydaje się, że skoro posiadają własną działalność, to im się nie należy, że nie są uprawnione do starania się o tego typu zasiłek, a jak wiadomo te pieniądze im się należą, więc nie ma, nad czym gdybać. Trzeba skompletować dokumenty i pójść do ZUS-u, jeżeli mamy obawy, że po porodzie nie będziemy mieli na to czasu, to zamiast aktu urodzenia, możemy zanieść oświadczenie od lekarza z prawdopodobną datą porodu, a później ktoś może donieść akt urodzenia.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved