Jeżeli zamierzasz założyć firmę, od niedawna możesz to zrobić przez Internet, nie opuszczając domu. Czy orientujesz się, na czym to polega? Przyda ci się parę praktycznych informacji, a zrobisz to bez problemu.

Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet i tv – (internet światłowodowy wrocław) (źródło) to wbrew pozorom dosyć łatwe zadanie. Cała procedura zależy od tego czy posiadasz podpis elektroniczny, czy też nie. Jeżeli tak, wszystko załatwisz szybko, bez konieczności wizyty w urzędzie. Na początku powinieneś założyć konto, które uwierzytelniasz posiadanym podpisem, otrzymując tym samym link aktywacyjny umożliwiający zalogowanie.
Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W następnym kroku uzupełniasz udostępniony wniosek CEIDG-1. Można wykorzystać jego elektroniczną wersję bądź użyć kreatora formularzy. Kiedy to zrobisz, sprawdź szczegółowo wpisane dane, aby nie było żadnych błędów, złóż swój elektroniczny podpis oraz wyślij wniosek. Dokument z miejsca przekazywany jest do każdego urzędu, a więc GUS-u, Urzędu Skarbowego i ZUS-u albo KRUS-u. Jeżeli jednak nie masz wspomnianego podpisu, wymagana będzie wizyta w urzędzie gminy. Przed tym wypełniasz anonimowy formularz CEIDG-1, który wysyłasz dostając kod.

Czy publikowany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij też na polecany tekst, który zawiera podobnie cenne informacje.

Z kodem udajesz się do urzędu gminy, tam zaś urzędnik dokona pozostałych potrzebnych formalności. Najistotniejsze w tym przypadku jest ręczne podpisanie formularza. Pamiętaj, iż jeśli nie osiągniesz konkretnej wartości sprzedaży brutto, zostanie ci nadany status małego podatnika. Mały podatnik (więcej na ) dotyczy mikro i małych przedsiębiorstw, pozwalając im ograniczać koszty, jakie muszą ponieść w związku z księgowością.

Warto też wspomnieć o sprawie, jaką jest minimalne wynagrodzenie. 2015 rok (więcej na ) to nieznaczna podwyżka, o której powinno się wiedzieć, gdy planuje się zatrudniać pracowników. Dokładnie jest to suma 1750 zł, chyba że jest to pierwsza praca konkretnego osoby, wtedy jest to 1400 zł.
Jak zauważyłeś zakładanie działalności gospodarczej wykorzystując sieć jest niebywale dużym ułatwieniem, z którego opłaca się skorzystać, aby w szybszy sposób móc zacząć prowadzenie swojej firmy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie, dobrze jest zapisać się na szkolenie, które przybliży bardziej szczegółowe informacje i pozwoli dobrze orientować się we wszystkich sprawach z tym związanych.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved