Właściciele zakładów nie zawsze okazują się świadomi, że mają okazję starać się o rejestrację swojego znaku towarowego. Wielu z nich nie wie, na czym podobna procedura polega i jakie korzyści może przynosić działalności. Tymczasem rejestracja znaku towarowego wiąże się z wieloma korzyściami i ułatwieniami, pomaga też unikać konfliktów prawnych oraz wspomaga zmagania z nieuczciwą konkurencją.

Zadbaj o swe interesy i zarejestruj znak towarowy
znak towarowy
Autor: Christopher Tran
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy właściciel firmy marzy o tym, że jego przedsiębiorstwo osiągnie sukces. Czasami zdarza się jednakże tak, że sukces konkretnej jednostki budzi zainteresowanie konkurentów na rynku i inni przedsiębiorcy próbują wykorzystywać świetną sławę marki. Na rynku ukazują się produkty opatrzone bardzo podobną nazwą lub znakiem, co okazuje się mylące dla nabywców, a marce przynosi ogromne straty. Metodą na unikanie podobnych sytuacji jest rejestracja znaku towarowego. To inwestycja, jaka przynosi dużo korzyści.

Jak zastrzec logo oraz (moja strona) nazwę?Nieuczciwa konkurencja i nieprzestrzeganie praw autorskich to w Polsce ciągle szkodliwa plaga. Metodą na to okazuje się zarejestrowanie znaku towarowego, logo oraz (poszerzone informacje pod linkiem) hasła reklamowego. Wyjątkowego znaczenia nabiera to w momencie, kiedy dany znak odnosi powodzenie i pojawia się realne zagrożenie że strony naśladowców. Wielu przedsiębiorców nie ma pojęcia jednak, jak zabrać się za tego typu procedurę oraz jak ją przeprowadzić. Podobnymi działaniami trudni się biuro patentowe Gdańsk jako znaczniejsze miasto będzie miejscem, gdzie bez wątpienia znajdziemy odpowiedniego specjalistę.

W całym kraju wyszukasz biura patentowe
dokumenty patentowe
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie, jeśli chce się zastrzec własny znak towarowy, musi się odwiedzić biuro patentowe Gdańsk będzie odpowiednią lokalizacją w przypadku mieszkańców Trójmiasta. Korzystając z pomocy profesjonalnego rzecznika patentowego, uzyskuje się gwarancję, że naszą sprawą zajmuje się specjalista, biegły we wspomnianej sferze prawa. Pozwoli to pozałatwiać wszystkie wymagane formalności jak najszybciej oraz uzyskać pewność, że sprawa przebiegnie po naszej myśli, kończąc się pomyślnym zarejestrowaniem nazwy firmy. Czytaj o nas

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved