Czy ktoś ma w pamięci jeszcze czasy, gdy całkowicie wystarczało raz osiągnięte wykształcenie? O tak, na sto procent znajdą się takie osoby. Mało ludzi mogło pójść na studia, tak więc nie było wielu magistrów, reszta uczyła się w technikach zawodowych i zawodówkach.

Praca w branży IT
Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pracy było dla każdej osoby, ponieważ jak to komunistyczna doktryna nakazywała: jak to nie pracować, to skąd ma dochody?! Aktualnie jest całkowicie inaczej. Raz osiągnięte wykształcenie nie wystarcza, jesteśmy zmuszeni ciągle się uczyć, a to nie gwarantuje i tak pewnej pracy.

Dlaczego tak jest? Powodów takiej sytuacji jest naprawdę sporo. Wiadomo, że mamy kapitalizm, a państwo już nie przydziela zatrudnienia w ten sam sposób jak kiedyś. W dawnych czasach dosłownie wszystko było w rękach państwa, a wszystko było zarządzane centralnie. Każda gałąź przemysłu miała przydziały dla tysięcy osób i zatrudniała na prawo i lewo dosłownie wszystkich. Wiadomym jest bezrobocie na pewno nie wynosiło zero procent (a mówi się to dość często, kiedy jest dyskusja o przeszłych czasach), po prostu skutecznie działała propaganda. Uczciwie należy jednakowoż przyznać, że ludzi bez pracy było bardzo mało.

Biznes
Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony ktoś może powiedzieć: wow, to były wspaniałe lata! Może tak się wydawać, szczególnie, że aktualnie musimy borykać się z bezrobociem wśród młodych ludzi (ale nie tylko), jednakże taki stan miał dwie strony medalu. Z jednej strony było dobrze, gdyż istniał tak zwany przydział pracy, ale z innej strony nikt nie był w stanie kontrolować zadłużającej się stopniowo gospodarki. Polska żyła pożyczając pieniądze od bogatszych krajów, a przeszłe długi spłacamy jeszcze dzisiaj. Niemniej, aktualnie mamy wolny rynek, który wszystko reguluje. To oczywiste, że powinniśmy brać udział w szkoleniach, ażeby nie wypaść poza rynek pracy.

Zwłaszcza, zdają sobie z tego sprawę menadżerzy pracujący w branży najnowszych technologii dlatego też, szkolenia dla menedżerów (sprawdź szkolenia) mają spore wzięcie. Wiedzą o tym wszyscy, którzy pracują w nowych mediach, branży internetowej, to tam właśnie trzeba się stale dokształcać, bo z dnia na dzień w tego typu branży coś się zmienia. Na baczności muszą się mieć specjaliści od pozycjonowania czy specjaliści do spraw e-commerce. To tak niepewny rynek, iż ciągle trzeba trzymać rękę na pulsie, aby nie zostać z tyłu. Objętość tego artykułu nie pozwala na wymienienie więcej zawodów, w jakich trzeba się kształcić i szkolić – idź tutaj na

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved