Zdobycie usługobiorcy łatwe nie jest, lecz o wiele bardziej wymagającym zadaniem staje się przekonanie go o tym, żeby nie rezygnował z proponowanych usług albo sprzedawanego towaru. Najbardziej niekorzystną sytuacją jest zrażenie do siebie kupujących, co zresztą wbrew pozorom nie bywa rzeczą zbytnio trudną. Wystarczy, że asystent działu sprzedaży ma gorszy dzień i zwróci się do damy w mało taktowny sposób i tragedia gotowa.

emarketing
Autor: flickr.com

A piarowcy przestrzegają: jeden zniechęcony klient (http://www.secretclient.com/mystery-shopping-shopper.html) potrafi nieźle namieszać. W końcu może poinformować za pośrednictwem Facebooka wszystkich przyjaciół o tym, gdzie nie warto chodzić na zakupy.Mając na uwadze wyżej wspomniane mądrości, wiemy już dlaczego wiele butików decyduje się na badanie satysfakcji klientów.

Dzięki takim badaniom można z jednej strony poddać ocenie jakość oferowanych artykułów, a z drugiej poznać, co o ekspedientach sądzą kupujący przekraczający drzwi sklepu sportowego. Jeżeli badania (secretclient.com) marketingowe udowodnią, że konkretne miejsce nie bywa postrzegane jako profesjonalne, to najwyższa pora na wprowadzenie ulepszeń. Nie warto w takim przypadku zwlekać, gdyż taka pasywność grozi utratą tych najwierniejszych klientów.

Właściciele dużych sklepów rzadko zatrudniają osób, które byłyby w stanie przeprowadzić badania marketingowe – . To zadanie prawie zawsze powierza się specjalistom, czyli pracownikom zatrudnionym w agencjach marketingowych. To właśnie oni dysponują odpowiednimi narzędziami do wykonania określonych powyżej zadań. I co więcej, mogą również wskazać rozwiązania, które warto wcielić w życie, aby podnieść zyski ze sprzedaży.

klient
Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Badanie satysfakcji klientów może przebiegać na różne sposoby. Jeśli tylko wejdziemy na strony internetowe firm zajmujących się wykonywaniem takich zadań, to przekonamy się, że lista jest całkiem spora. Chociaż wiele pojęć należy do grupy mało znanych, to raczej nikt nie powinien mieć jakichkolwiek problemów z ich zrozumieniem. Wszystkie terminologie, od mystery shopping zaczynając, a na badaniach panelowych kończąc, bywają szczegółowo opisane, żeby każdy zainteresowany nie był zmuszony szukać dodatkowych wyjaśnień. Wystarczy zatem wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj badania, a w tej czynności na pewno pomogą pracownicy agencji marketingowych.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved