Posiadając własną firmę każdy z przedsiębiorców zmaga się z problemem motywacji pracowników do pracy. Jest to ważna sprawa, ponieważ chętni do pracy ludzie to efektywniejsze praca a tym samym wyższe zarobki firmy. Sposób motywowania pracowników zależy od kilku czynników zależnych zarówno od władz firmy jak i podwładnych.

Program motywacyjny
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Układając program motywacyjny musimy początkowo zaznajomić się z wymaganiami naszych podwładnych. Zadowoleni pracownicy w firmie będą na pewno lepiej pracować i z chęcią przychodzić do pracy. Z pomocą przychodzą anonimowe ankiety na przykład na temat warunków pracy w firmie i wynagrodzenia. Trzeba także dowiedzieć się co najlepiej motywuje naszych podwładnych do działania. Czy są to możliwe do uzyskania premie, urlop czy też dobra atmosfera w pracy. Każdy element programu powinien być zgodny z obowiązującymi w miejscu pracy regulaminami oraz powinien być ułożony na potrzeby konkretnej firmy. Cóż z tego, że obiecamy pracownikom premie za dobrą pracę jeżeli nie będziemy posiadali funduszy na nie.

Każdy z nas lubi być doceniany za prawidłowo wykonaną pracę. Dlatego też dobrze jest nagradzać podwładnych za to, że starali się dla dobra firmy i wykonali swoje zadania. Program motywacyjny powinien uwzględniać takie wynagrodzenia jak również możliwości awansu pracowników jeżeli przez długi okres czasu bardzo dobrze pracują. Praca, w której jest możliwość awansowania z pewnością będzie ciekawsza dla potencjalnych pracowników, niż taka, w której przez wiele lat będziemy na tym samym stanowisku. Program motywacyjny musi brać po uwagę również szkolenia dla pracowników i konferencje podsumowujące działania firmy.

Szkolenie motywacyjne
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Wykwalifikowani pracownicy, pochwaleni publicznie za swoją wzorowo wykonaną pracę to bardzo dobry sposób na powiększenie efektywności pracy firmy. Ważnym krokiem po ustaleniu programu motywacyjnego jest zaprezentowanie go pracownikom, zarysowanie misji firmy i wartości, którymi mają kierować się członkowie firmy.

Ważne jest też wyznaczanie mniejszych celów podwładnym, by krok po kroku można było dotrzeć do wyznaczonych przez pracodawcę większych celów. Kluczem do powodzenia firmy collegium-novum.pl/akredytacja,2.html są wykwalifikowani, zmotywowani i zadowoleni pracownicy. Warto jest więc zadbać o ich potrzeby a także prawidłowo nagradzać za poprawnie wykonywaną pracę.

Zobacz, czy następny link (http://www.pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/6/) jest tym, czego akurat poszukujesz. Z pewnością bardzo będzie mógł pomóc Ci w Twoim projekcie, który teraz przygotowujesz. Sprawdź, naprawdę warto!

Przyniesie to na pewno efekty w niedługim czasie.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved