Klimatyzacja łączy nam się z wytwornymi pokojami hotelowymi, puchowymi dywanami, komfortowym kompletem wypoczynkowym i świetną kawą przyniesioną przez miłego pracownika hotelowego, ewentualnie z wygodnym samochodem którym dotarliśmy do tegoż miejsca. Oczywiście gdybyśmy się szczegółowiej namyślili, moglibyśmy dojść do wniosku że systemy klimatyzacji można napotkać i w wielu dalszych punktach.

Infrastruktura internetowa
Autor: Andrew Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z roli którą systemy klimatyzacji spełniają w informatyce. Nawet prosty komputer potrzebuje schładzania, w przeciwnym razie komputer przestanie działać. Wniosek jest z tego taki, że prawidłowo działający wiatrak to podstawa efektywnego działania komputera. Obok mikroprocesora pamięci ma on wpływ w znacznym stopniu na komfort użytkowania komputera. Ważką własnością tego urządzenia jest jego cicha praca, gdyż niełatwo jest sobie wyobrazić efektywną pracę przy komputerze kiedy dekoncentruje nas nieznośne buczenie łopatek wirnika.

Niebagatelną kwestią jest dbanie o sprawność tegoż elementu komputera, dlatego kiedy niekiedy trzeba przedmuchać wentylator (strona polecana w temacie). Tak samo jak z domowym komputerem trzeba postępować z dużo bardziej złożonymi urządzeniami jakimi są serwery.

W tym artykule odnajdziesz interesujące informacje, lecz odszukaj ponadto (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/hairstyle.html) inne artykuły na ten temat. Zapewne będą fascynujące.

Tutaj istotne jest dbanie o odpowiednią temperaturę samych urządzeń i całego pomieszczenia. W tym przypadku nie tylko temperatura jest ważna ale także odpowiednia wilgoć powietrza. Zajmują się tym wyspecjalizowane systemy klimatyzacji. Są one wyposażone w filtry zapobiegające zostawaniu w powietrzu drobinek kurzu i innych zanieczyszczeń, jakie mogłyby przyczynić się do fizycznego uszkodzenia urządzenia i wyłączenia serwera lub nawet utraty informacji zebranych na dyskach twardych serwera.

Tak więc możemy powiedzieć iż systemy klimatyzacji są niezmiernie istotnym elementem systemu bezpieczeństwa instytucji. Nie dziwi więc to, iż banki jak też instytucje państwowe takie jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych i inne podmioty zbierające informacje o obywatelach, przywiązują wielką wagę do ochrony fizycznej własnych serwerów. Strata zgromadzonych danych mogłaby spowodować kompletny paraliż tychże instytucji.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved