Niejedno dziecko śni o tym, by wreszcie stać się dorosłym. Niestety smyki nie wiedzą o tym, jaki świat jest barbarzyński i niebezpieczny. Przez pięć dni w tygodniu trzeba iść do pracy, by mieć z czego wykarmić cała rodzinę. Oprócz tego każdego dnia tworzą się nowe szkopuły, jakie scalone są z różnymi aspektami życia.

Jeżeli nie chcemy mieć jakichkolwiek szkopułów w pracy, ani życiu prywatnym to musimy chociaż trochę zapoznać się z aktualnym dziś prawem. Dla mieszkańców naszego kraju istotne jest to, by wiedzieć coś na temat wyliczania zarobków , a także nabywania drogocennych przedmiotów, na jakie na ogół przydzielamy kilka wypłat. Rozpoczynając pracę musimy dowiedzieć się jaka jest pensja (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-content-marketing-tak-poprosze) brutto, która będzie nam przypadać każdego miesiąca. Sporo osób nie odróżnia wynagrodzenia całościowego, od tego które faktycznie odbiera.

formularz

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Będziemy musieli wiedzieć, że pensja (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wypowiedzenie-umowy-o-prace-za-porozumieniem-stron-wzor-z-omowieniem) brutto mieści wszystkie podatki i składki na ubezpieczenia. W żadnym wypadku nie dostaniemy tego typu sumy na rachunek rozliczeniowy, bo będzie ona podlegała rozmaitym odliczeniom. W trakcie podpisywania umowy o pracę winniśmy poprosić pracodawcę o to, by policzył nam jak dużo będzie nam przysługiwać wynagrodzenia netto, czyli tego, które bezpośrednio do nas trafia. Kolejną rzeczą o której nie powinniśmy zapomnieć z początku naszej kariery są różne ZUS formularze, (odsyłam tutaj) jakie jesteśmy zobligowani wypełnić przed rozpoczęciem pracy. Mnóstwo ludzi spłyca tą kwestie, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie jest to relatywne.

Naturalnie naszym obowiązkiem jest także znajomość prawa dotyczącego zbycia i kupna produktów. Jeśli jesteśmy zaciekawieni zakupem samochodu to przed udaniem się na giełdę musimy zobaczyć jak wygląda umowa kupna sprzedaży samochodu, (poznaj szczegóły) by nikt nie dał rady nas wpuszczać w maliny. Jest to nadzwyczaj znaczące, ponieważ nikt z nas nie pragnie być ograbiony. Jeśli stworzymy prawidłową umowę, to będziemy mogli w razie jakichkolwiek kłopotów domagać się własnych praw.

Ignorancja prawa jest tylko i wyłącznie naszym szkopułem. Nikt inny nie będzie odpowiadał za nasze błędy, jeżeli nie zapoznamy się z aktualnymi ustawami i rozporządzeniami, które nas dotyczą.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved