Każdy z nas jest w pewien sposób oceniany przez innych ludzi, poza tym my sami również oceniamy osoby, jakie spotykamy w trakcie swego całego życia. Dzieje się to świadomie bądź podświadomie, dlatego nawet wtedy, gdy mówimy, iż nie można oceniać książki po okładce, trochę nie mówimy prawdy, albowiem to, co konkretna osoba „mówi” o sobie w sposób niewerbalny, naprawdę nadzwyczaj mocno wpływa na to, w jaki sposób odbiera ją środowisko. Sami zatem poprzez swój strój, sposób chodzenia, gestykulację jesteśmy w oczach innych ludzi klasyfikowani na setki przeróżnych sposobów.

szkolenie
Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, w jakiej sytuacji jesteśmy, idealnie będzie, jeśli odnajdziemy się w miarę szybko, dostosujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy innych to, jacy są oraz czego mogą od nas oczekiwać.

Sądzisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Doskonale, więc na pewno szczegóły tu szkoła angielskiego wrocław umieszczone również Cię zainteresują.

To wszystko to kompetencje miękkie, jakie naprawdę warto pozyskać. Z jakich przyczyn? Jeśli nie będziemy orientowali się, jak się zachować w konkretnych sytuacjach, nasza pozycja z góry może zostać uznana za skreśloną. Nawet jeżeli będziemy pełni dobrych chęci, gotowi merytorycznie, dobrze nastawieni, to bez wiedzy na temat procesów odbywających się w ludzkiej psychice nigdy tak właściwie nie nauczymy się, w jaki sposób zdobywać sukces w relacjach między ludźmi.

Więcej na ten temat:

Nie możemy zanegować, iż charakter interpersonalny ma zarówno randka z ładną dziewczyną czy przystojnym chłopakiem, jak również pierwszy dzień w nowej pracy, odwiedziny u przyszłych teściów czy załatwianie spraw przez studentów w dziekanacie. Te liczne uwarunkowania powodują, że wcielamy się w przeróżne role i dopiero wtedy, kiedy odgadniemy, w jaki sposób mamy w określonej roli się prezentować, będziemy potrafili elastycznie dopasowywać się do zmieniających się nieprzerwanie wydarzeń.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o udawanie kogoś, kim nie jesteśmy! Sedno sprawy tkwi w tym, aby zrobić dobre wrażenie, pozostawiając wciąż sobą. Jeżeli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, to po prostu pewnego dnia dostrzeżemy, że nasze relacje międzyludzkie ulegają znacznej poprawie oraz nawet nieprzyjazna z reguły urzędniczka nagle, dzięki naszemu postępowanie, potrafi załatwić nasza sprawę szybko i nie narzekając.

Czy zamieszczony tu wpis zdaje się być interesujący? Pragniesz zgłębić więcej informacji na ten temat? Zatem idź tu zaproszenie dla obcokrajowca i przeczytaj następny wpis.

Jest to coś absolutnie niezwykłego, zatem też dobrze poćwiczyć własne kompetencje miękkie. Będą przydatne one zarówno w pracy, jak też w życiu osobistym.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved