Kiedy zakładamy interes, musimy liczyć się z wieloma różnymi sprawami, które będzie trzeba ogarnąć. Niestety nie za każdym razem zdajemy sobie ze wszystkiego sprawę. Bywa, że totalnie nie wiemy, za co się wziąć. Dlatego dobrze albo podyskutować z kimś, kto sam posiada firmę, by wsparł nas przy stawianiu pierwszych kroków albo pójść do biura księgowego, gdzie doskonale wiedzą, co i jak.

pracownik w biurze
Autor: Ken Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy oczywiście metodą prób i błędów stawiać pierwsze kroki w swoim biznesie, ale lepsze jest raczej korzystanie z pomocy, nie będzie wtedy problemu z odliczanie składek zus, czy z rozliczaniem się z zus obowiązek podatkowy , o którym muszą pamiętać wszyscy prowadzący firmy. Oczywiście sporo wiadomości możemy uzyskać przez Internet, ale nie wszystkie są prawdziwe. Można też iść do Zakładu Usług Społecznych w swoim mieście i tam zapytać, gdy mamy jakieś wątpliwości. Bo w ZUS-ie również możemy otrzymać różne informacje, o czym często nie pamiętamy .

Bardzo często zdarza się to paniom, ale nie jedynie

W współczesnych czasach wiele naszych zachowań, to po prostu nasze fanaberie. Na szczęście istnieje prawo, które spore rzeczy uregulowało, np. tą związaną ze zmianą nazwiska. Nie jest to łatwe, bo zmiana nazwiska to nie coś zabawnego. Nie można ot tak przyjść do urzędu i powiedzieć: chciałbym zmienić swoje nazwisko na Ronaldo, bo kocham tego sportowca. Jeżeli chcielibyśmy zmienić nazwisko jest nam potrzebny prawdziwy powód. Np., kiedy nasze nazwisko brzmi jak imię, albo, kiedy nasze nazwisko kojarzy się negatywnie lub nie brzmi polsko. W tego typu sytuacjach nasza prośba o zmianę nazwiska może zostać rozpatrzona na tak.

oprogramowanie dla firmy
Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem dzieci chcą zmienić nazwisko na rodowe nazwisko matki, bo nie posiadają kontaktu ze swoim ojcem i w takich wypadkach również taka prośba o zmianę nazwiska pewnie zostanie przychylnie rozpatrzona. Zazwyczaj jednak słyszymy o zmianie nazwiska, bo ktoś bierze ślub i w takich sytuacjach, najczęściej kobiety zmieniają nazwisko na nazwisko ich małżonka. Chociaż bywa i tak, że pan młody postanawia zmienić nazwisko na to, które nosi jego przyszła żona. W takim przypadku wszystko zależy od chęci pary młodej. Dlatego jeżeli chcemy składać podanie o zmianę nazwiska, to lepiej posiadać konkretny powód.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved